18 Ekim 2010 Pazartesi

ETMK Stratejik Plan Nihai Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

ETMK'nın kurumsal yapısını geliştirmek, uzun ve kısa vadeli stratejik yol haritaları oluşturmak için Haziran 2006 tarihinde Sivil toplum Geliştirme Merkezi (STGM) ile başlattığı Stratejik Plan Çalıştayları Kasım 2007 tarihinde 4 şehirde, 6 kez, 10,5 gün ve toplam 52 katılımcı üye ile gerçekleştirilerek başarıyla bitirildi. STGM Merkezi başkanı Dr. Levent Korkut ile yapılan toplantılar sonucunda ETMK'nın vizyon ve misyonu, değerleri ve strateji amaçları belirlendi. Ardından yaratılan stratejik plan, rapor halinde, 30 Mart 2008 tarihinde üyelerin bilgisine sunuldu. ETMK Stratejik Plan Özet Dosyasına ulaşmak için tıklayın.
2012 yılına kadar bir vizyonu hedefleyen Stratejik planın yürürlüğe konması ve yol haritaların izlenmesi için yönetim kulları çalışmalara başlamış ve süreç 2 yıl boyunca devam etmişti. Bu bağlamda sürecin takibi, kontrolü ve revize edilmesi için iki kez ara değerlendirme toplantıları yapıldı. 6 Mart 2010 günü Ankara'da yapılan ilk Stratejik Plan Ara Değerlendirme Toplantısının ardından ikincisi 8 Mayıs 2010 da İstanbul'da yapıldı.

Stratejik Planın sonuncu ve nihai değerlendirme toplantısı ise 16 Ekim 2010 tarihinde STGM Başkanı Dr.Levent Korkut yönetiminde ETMK İzmir Şubesince İzmir'de, İzmir Ekonomi Üniversitesinde yapıldı. İzmir'li ve İzmir dışından 25'in üzerinde yeni mezun, profesyonel, akademisyen meslektaşların ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen toplantıda stratejik planın nihai değerlendirmesi için çalışıldı.

16 Ekim Cumartesi Günü İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Yeni Binası B-111 nolu toplantı salonunda Saat 09:30 da başlayan toplantı ETMK İzmir'in kahve ve kahvaltı ikramı ile başladı. Ardından 10:00'da toplantının açılış konuşmasını Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu Başkanı Berna Dalaman yaptı.

8 Saat süren toplantıda öğleden önce; ETMK Başkanı Berna Dalaman'ın ETMK'nın geçirdiği stratejik yapılanma sürecini anlatan bir sunumu ve üyelerin görüşleri dinlendi. Ardından söz alan SGTM Başkanı Dr. Levet Korkut söz alarak ETMK'nın dış ilişkileri hakkında sunumu, kurumlar arası ve kurum içi diyalog üzerine sunumlarını ve süreçteki performansı dile getirdi.

13:00'da ara verilen toplantıda, Toplantıya katılan meslektaşlarla birlikte ETMK İzmir Şubesince, Balçova High Way Lounge Bar'da organize edilen öğle yemeğine geçildi.

Öğle yemeğinin ardından ETMK Stratejik Plan Nihai Değerlendirme Toplantısının ikinci aşamasına geçilerek, şuanki ETMK'nin yönetişim modelinin çalışma sorunları hakkında üyelerin ve toplantıya katılanların görüşleri dinlendi. Ardından ETMK Stratejik Planının geleceğe yönelik perspektifi konusunda vizyon yaratmak için beyin fırtınası yapıldı.

18:30'da biten toplantının ardından toplu fotoğraf çektirildi ve Saat 20:00'da ETMK İzmir Şubesince Alsancak ETMK Lokal'inde ETMK İzmir Şubesinin kuruluşu şerefine verilen partiye geçildi.

Toplantının fotoğrafları için tıklayın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder